loading

Bilgisayarlı Muhasebe

Öz-Şahin Eğitim

Bilgisayarlı Muhasebe

Ümraniye Öz-Şahin Eğitim Kurumlarında bilgisayar işletmenliği kursu, bilgisayarlı muhasebe kursu ve sürücü kursları ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bünyemizde bulunan bilgisayar işletmenliği kursu ve bilgisayarlı muhasebe kursu, Ümraniye’de Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı tek kurstur. Kurslarımız sonucunda yapılan sınavın ardından hak kazanacağınız sertifika yine MEB onaylı olup tüm özel ve kamu kuruluşlarında geçerlidir.

Kursu başarıyla bitirenler, yeni bir iş sahibi olmak ve işinde ilerlemek açısından, aynı bilgilere (ve sertifikalara) sahip olmayanlarla kıyasla büyük avantaj elde etmektedir. Bu sertifikalar, memuriyet kademenizi arttırarak maaşınızın artmasına yardımcı olmakta ve pek çok kamu kuruluşunda işe başlangıçta zorunlu olarak istenmektedir. Özellikle Adalet Bakanlığı personel alımlarında, belediyelerin personel alımlarında, hastanelerde veri girişi elemanı alımlarında, KPSS ile alınan devlet memurluklarında bu belgeler kurumlar tarafından istenmektedir.

Bilgisayarlı muhasebe kursu, temel bilgisayar kullanma becerilerine sahip olup bilgisayarlı muhasebe alanında kendisini yetiştirmek isteyen kursiyerlerin katılabileceği bir kurstur.

Eğitimlerimizde genel muhasebe eğitiminin yanında piyasada sık kullanılan LOGO, ETA, MIKRO programları yoğun şekilde işlenerek bu programları etkin şekilde kullanabilmeniz amaçlanmaktadır.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Programı lise mezunu olup yeni bir iş kolu edinmek isteyenlere, açıköğretim fakültesi öğrenci ve mezunları ile diğer fakültelerin çeşitli bölümlerinde muhasebe eğitimi alanlara yönelik hazırlanmıştır. Bu amaca uygun olarak kursiyere, genel muhasebe bilgisi ve bilgisayar üzerinden bu bilgilerin günlük hayatta kullanımı öğretilmektedir.

Bilgisayarlı muhasebe kursunu bitiren kursiyerler firmalarda genel muhasebe tutabilecek düzeye gelirler, şirketlerin finansman ve mali işler bölümleri ve muhasebe bürolarında çalışabilecekleri eğitim seviyesine erişmiş olurlar. İş talebi olan kursiyerlerimiz için, eğitim merkezimizin işe yerleştirme servisi koordinatörlüğü gerekli iş bağlantılarını kurarak, yardımcı olmaktadır.

Ülkemizi ve dünyamızı derinden etkileyen Koronavirus Salgını nedeniyle alınan COVID-19 Tedbirleri uyarınca dersliklerimiz ve idare bölümümüz yeniden düzenlenip girişlere dezenfeksiyon üniteleri yerleştirilmiş ve maskesiz girişler yasaklanmıştır.

Öz Şahin Ümraniye Muhasebe Kursu

Logo

Eta

Mikro

Öz-Şahin Eğitim

Bilgisayarlı Muhasebe

Ümraniye Öz-Şahin Muhasebe Kursu

GENEL MUHASEBE DERSLERİ

► İşletme ve muhasebe ile ilgili bilgiler,
► 1. ve 2. İşletmelerin Ticari Defterleri ve kullanılan belgeler,
► Tek düzen hesap planına göre ticari işlemlerin muhasebede kaydedilmesi,
► İşletmelerde Kar / Zarar hesaplaması,
► Bilanço ve gelir tabloları,
► KDV Mevzuatı – Dönem Sonu İşlemleri,
► Beyannamelerin düzenlenmesi, Ücretlerin hesaplanması,
► SSK ve Vergi Daireleri için gerekli belgelerin düzenlenmesi,
► Ücret Bordrolarının hesaplanması

BİLGİSAYAR PROGRAMLARI

► Eta – Logo – Micro + Link Ticari Paket Prıgramları

► İşlem sonuçlarının bilgisayarda otomatik izlenmesi.